תמונה של טיפול בדורבן ברגל

דורבן הינו כינוי לכאב חודרני בכף  הרגל, ומכאן שמו. הוא מאופיין בצריבה חזקה, דקירה וכאב עמום. הוא נוצר כאשר מופיעים קרעים ברצועה המישורית שלאורך כך הרגל אנו במרכז הרפואי של אתי קגן טיפול בדורבן ברגל עם ניסיון של שנים.

 

הגוף מנסה לתקן את הקרעים יצר במקום תהליך דלקתי והתאים הדלקתים נוגעים בסיב העצב וגורמים לכאבים. הכאבים נוצרים עם כל דריכה, לרוב, בקרבה לעקב כף הרגל. כ 10% מהאוכלוסייה סובלת מדורבן כאשר השכיחות הגבוהה היא בקרב גברים ונשים בגיל  העמידה. בכף הרגל יש רקמה קשה שנקראת רקמה חתולית והיא מחברת את תחילת האצבעות אל העקב ותפקידה לשמור על הקשת של הרגל. היא נתונה ללחצים כבדים, ולעיתים, מתפתחת בה דלקת ובליטה גרמית. צריך לציין, כי מקור הכאב אינו בבליטה אלא בלחץ שמופעל על הרקמות.

טיפול בדורבן ברגל

קיימות מספר גישות נוספות להיווצרות דורבן. יש שטוענים כי זה תהליך שמקורו בניוון ברקמת כף הרגל שנוצר מהעומס עליה. יש שטוענים שהבעיה נוצרת בגלל מתחים ולחצים נפשיים, ואחרים שטוענים שמקורה בחוליות גב או מפרקים שאינם מאוזנים. כך, או כך, כאבי הדורבן יכולים להיות קשים שמובילים לצליעה. הכאב קשה במיוחד בשעות הבוקר כאשר נדרש לעשות מאמץ לאחר מנוחת הלילה, בעת עמידה ממושכת או בעת קימה. גורמי סיכון הינם: השמנת יתר ועליה פתאומית במשקל, מאמץ גופני פתאומי, נעילת נעליים אינן מתאימות עומס רב מדי על הרגל, מבנה לא תקין של כף הרגל. ועוד. אבחון הדרבן נעשה באמצעות מישוש, וכן, על ידי צילום רנטגן. טיפולים שמרניים הינם נעילת נעליים מתאימות, התאמת מדרסים, מנוחה, הזרקת סטרואידים, טיפול בדורבן ברגל באמצעות גלי קול או גלי הלם, ובמקרים חמורים, ניתוח.

טיפול הוליסטי בדורבן ברגל הנעשה על פי האבחון

טיפול בדורבן ברגל היבט ראשון – אם יש זיז גרמי יש לברר על אורח חייו של המטופל ואם יש לו התעסקות יתר בצד ההישרדותי. האם יש לו קשיים כלכליים? האם הוא נאחז במשהו חומרי ללא קשר בריא למציאות. האם הוא מרגיש צורך בהגנה בגלל סכנות אפשריות וכדומה.

טיפול בדורבן ברגל היבט שני – בדיקה אם מדובר על אדם המשקיע עודף מאמץ מתוך צורך בשליטה, בהגנה על עצמו ועוד. הוא עושה המון אבל ללא בהכרח מתקדם.

טיפול בדורבן ברגל

במסגרת טיפול בדורבן ברגל מטפלים במערכת התנועה בדגש על עקב הרגל ועל רפלקס כפות הרגליים. טיפול בחוליות נבחרות בגב והרגעתן, הנעה לפעילות שנועדה להפעלת מערכת לב וכלי דם שמביאות להזרמת דם מוגברת. הנעת מערכת  הלימפה בדגש על אגן ורגליים. עבודה זהירה ישירות על הדורבן. חיזוק צ'אקרות בדגש על צאקרות על בסיס שיתון ועיכול.  הניסיון מלמד כי חל שיפור משמעותי עקב טיפולים אלו, ובמקרים רבים, הדורבן נעלם לאחר סדרה של כ 16 טיפולים ברצף. קיימים תרגילים שונים לחיזוק רקמות הרגל והכוללים מתיחות, עיסוי, ריצה אחורית, ריצה בבריכה, רכיבה על אופניים, אמבטיות, הימנעות מפעילות שעלולה לפגוע, ביצוע תרגילים נוספים מתאימים תזונה מתאימה ועוד.

לסיכום המאמר:

במרכז של אתי קגן בגדרה, תוכלו למצוא מומחים מן השורה הראשונה לרפלקסולוגיה ברגל אשר יעניקו לכם יעוץ וטיפול אשר ישים סוף לכאבי הדורבן. עוד מידע על רפלקסולוגיה באתר של אתי קגן תוכלו למצוא כאן.

לקבלת פרטים נוספים עבור טיפול בדורבן ברגל צרו איתי קשר עוד היום ואשמח להתאים לכם את הטיפול המושלם ביותר עבורכם.

אהבת? שתף עם חברים

לאבחון ויעוץ ללא עלות עם מומחים דף בית

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.