תמונה של רפלקסולוגיה לזירוז לידה

תקופת ההיריון עבור נשים רבות היא תקופה נהדרת מבחינה רגשית וגופנית. אלא שלא כל הריון הינו תקין לחלוטין ויש, לצער כולם, מקרי היריון מורכבים ומסובכים. במצבים כאלו תרצינה נשים רבות לקבל טיפולים טבעיים כדי להקל על תופעות ההיריון השונות. רפלקסולוגיה היא אחת הידועות והפופולאריות ביותר, היא מתבצעת בשלבים שונים של ההיריון ופעמים רבות לקראת הלידה. קיימים מספר מקרים בהם גובר הצורך לבצע זירוז לידה או בשמו האחר המוכר בקהילת הרפואה הטבעית – השראת לידה. טיפול רפלקסולוגיה לזירוז לידה שניתן במכון לרפואה משלימה שלנו, הינו טבעי, רך ונעים ויסייע להנעת תהליך הלידה. במקרים רבים, הוא יתרום למניעת התערבות רפואית לזירוזה.

רפלקסולוגיה לזירוז לידה

רפלקסולוגיה לזירוז לידה היא תורה שהתפתחה לאורך השנים ומתבצעת באמצעות לחיצות ועיסוי כפות רגליים וידיים וכן נקודות שונות באוזן. המטפל משתמש באגודליו ובאצבעות נוספות וכן, באמצעות טכניקת ידיים ולוחץ על נקודות מיוחדות. אלו הן נקודות שמתחברות וקשורות לאברים אחרים בגוף באמצעות ערוצי מרידיאנים הנמתחים לאורך ורוחב הגוף. הלחיצות המיוחדות בנקודות בכפות הרגליים יוצרות תגובת שרשרת של השרירים המפרישה אדרנלין לדם. הם מוסיפים אנרגיה שמשחררת את המרידיאנים. נשים אשר סובלות מבעיות היריון כמו: מחלות אוטואימוניות, מיעוט מי שפיר, סוכרת ורעלת היריון, שליה זקנה ועוד זקוקות לזירוז לידה ורפלקסולוגיה בשלב המקדם ביותר יסייעו להנעת תהליך הלידה.

למעבר לעמוד עיסוי רפואי לחצו>>

טיפול יעיל

רפלקסולוגיה לזירוז לידה הטיפול טוב גם לנשים אשר חוות בעיות נפשיות עקב טראומה קודמת בהיריון או היריון לא מוצלח, נשים שיש להן חרדות וחששות מתהליך הלידה הקרובה ועוד. יש מקרים בהם נקבע תאריך לניתוח קיסרי ואז רפלקסולוגיה מקדימה יכולה לסייע מאוד בתחילת הדרך. הטיפול יכול להימשך מספר פעמים בהתאם לצורך, למצב האישה, ולתגובות הנוצרות אחרי כל אחד ואחד. בכל מקרה, הוא נעים ורך ומניע את כל המערכת ההורמונאלית האחראית להתחלת תהליך הלידה. הטיפול תורם הן במישור הגופני והן הנפשי. כך, יוסרו מחסומים נפשיים, ומערכות שונות בגוף יתכוננו טוב יותר ללידה המורכבת. זירוז לידה שנעשה בחדר הלידה אינו תמיד תהליך נעים. הוא נעשה בדרכים שונות שמאופיינות באמצעות נטילת חומרים רפואיים או בשיטות חודרניות. רפלקסולוגיה עשויה למנוע כל אלו.

נשים הרות רבות שעברו טיפולי רפלקסולוגיה מצאו אותה כשיטה שימושית בהכנה ללידה, ובחלק מהמקרים היו גם אינדיקציות לכך שהרפלקסולוגיה מסייעת גם לזירוז הלידה.

הרפלקסולוגיה עצמה, כולל רפלקסולוגיה לזירוז לידה, היא סוג של טיפול אלטרנטיבי המשתמש בלחץ על נקודות ספציפיות בכפות הרגליים והידיים. שיטה זו מבוססת על הרעיון שאזורים בכפות הרגליים והידיים קשורים לאזורים אחרים בגוף, כך שבאמצעותם ניתן לטפל בכאבים ובמצבים רפואיים אחרים.

הנה כמה מהדרכים שבהם ניתן להיעזר ברפלקסולוגיה לזירוז לידה במהלך הצירים,:

רפלקסולוגיה בהריון – הכנה ללידה

כשאת בשליש ה-3 של ההיריון שלך ומתכוננת ללידה, כדאי לדעת שטיפולי רפלקסולוגיה שבועיים עשויים להפחית את משך צירי הלידה. למעשה, ניתן להשתמש ברפלקסולוגיה לזירוז לידה בכ-6-4 שעות. לפי המחקרים, הטיפול הרפלקסולוגי מגביר את ייצור האוקסיטוצין בבלוטת יותרת המוח, כך שכול התכווצות במהלך צירי הלידה תהיה פרודוקטיבית יותר. כתוצאה מכך נדרש מספר קטן יותר של התכווצויות כדי שתוכלי ללדת את התינוק, ואת עשויה להפחית את נטילת התרופות להקלה על הכאבים. אמנם אין לכך ערבויות מוחלטות, כי התינוק יכול לקחת את הזמן שלו, אבל שווה לנסות כל דבר שיכול לקצר את התהליך ולזרז את הלידה בבטחה.

הפחתת הסבירות להתערבות לזירוז הלידה

באשר להשפעה החיובית של רפלקסולוגיה לזירוז לידה, במחקר שערך ד״ר Gowri Motha, רופא מיילד בבריטניה, הוא בדק את ההשפעות של טיפולי רפלקסולוגיה במהלך ההריון. תוצאות המחקר הראו שבעוד ששיעורי זירוז הלידה הסטנדרטי במדינה היו 21% מהנשים, אצל נשים הרות שעברו 9 טיפולי רפלקסולוגיה או יותר, שיעורי הזירוז הסטנדרטיים ירדו ל-6.5% בלבד.

שירותים נוספים:

טיפול מקצועי בדורבן ברגל>>

שיפור הצלחת הזירוז

יש סיבות רבות בגינן נשים לפני לידה לא זקוקות להליך של זירוז הלידה. יתכן שהאישה מאובחנת במצב רפואי בסיסי, יתכן שהתינוק אינו מוכן ללידה, או שהאישה עברה בהרבה את תאריך יעד הלידה שלה.

מיילדות משתמשות בשיטה הנקראת ׳ניקוד הבישוף׳ (המתייחסת למצב צוואר הרחם ומיקומו של התינוק באגן), כדי לקבוע עד כמה זירוז הלידה צפוי להצליח. ניקוד של 8 או יותר מצביע על סיכוי טוב יותר לזירוז מוצלח של הלידה והימנעות מניתוח קיסרי. באשר לשימוש ברפלקסולוגיה לזירוז לידה, נמצא כי היא משפרת את הניקוד ולכן מפחיתה את כמות ההתערבות הנדרשת מהצוות הרפואי.

רפלקסולוגיה בהריון – מפעילה צירים

רפלקסולוגיה לא תגרום ללידה, אלא אם התינוק מוכן להיוולד, אבל היא יכולה לגייס את הטבע כשהיא מסייעת לגוף שלך לייצר את רמות ההורמונים האופטימליות הדרושות ללידה בטוחה ונעימה.

 שמרי על עצמך – יש תרחישים מסוימים שבהם לא מומלץ להמשיך בטיפולי רפלקסולוגיה, למשל אם את סובלת מרעלת הריון. רפלקסולוגית מוסמכת לטיפול בנשים הרות, תטפל בך היטב ותדע מתי, אם בכלל, צריך להפנות אותך לטיפול רפואי.

לפני שאת משלבת רפלקסולוגיה או כל טיפול אלטרנטיבי אחר בטיפולים שלך, חשוב שתתייעצי עם הרופא שלך. הוא יוכל לייעץ לך בצורה הטובה ביותר לגבי דרכי הפעולה הבטוחות ביותר עבורך, בהתבסס על ההיסטוריה הבריאותית האישית שלך.

רפלקסולוגיה לזירוז לידה

ככלל, הרפואה האלטרנטיבית דוגלת בטיפולים משלימים שאינם חודרניים, שאין בהם תופעות לוואי, שאינם כואבים ושהינם נעימים ומרגיעים. אצלנו, במרכז לרפואה משלימה של אתי קגן מתבצעים עשרות טיפולי רפלקסולוגיה לאורך כל השנה וחלק נכבד מהם הם רפלקסולוגיה לזירוז לידה. כל  אישה המקשיבה לגופה ומעוניינת בלידה מהירה וזורמת ככל האפשר, יכולה להגיע אלינו ולקבל טיפולים ממיטב המטפלות המקצועיות המוכשרות לכך. טיפול בנשים בהיריון מחייב, יכולת הקשבה, אמפטיה, ידע וניסיון, ויש לדעת לבצעו בצורה הבטוחה ביותר. המרכז שלנו הינו בעל תשתית מעולה.

להתייעצות עם אתי קגן מהמרכז לרפואה משלימה חייגו עכשיו ואשמח לעמוד לרשותכם בשעות הפעילות.

אהבת? שתף עם חברים

לאבחון ויעוץ ללא עלות עם מומחים דף בית

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.