תמונה של עיסוי ערמונית רפואי

עיסוי ערמונית הוא טיפול שמטרתו לרוקן נוזלים מצינוריות הערמונית (prostate) של הגבר. טיפול זה עשוי להציע מספר יתרונות בריאותיים, ובלבד שהוא נעשה באופן מקצועי ובתדירות נמוכה.

מהי הערמונית?

הערמונית היא בלוטה בגודל של כדור גולף. בלוטה זו ממוקמת בין בסיס הפין לפי הטבעת, כשצינורית הערמונית עוברת בין הערמונית לבין שאר מערכות הרבייה והשתן. תפקידה העיקרי של הערמונית היא לייצר את נוזל הזרע שעוזר לו לנוע ולשרוד. עיסוי ערמונית רפואי מסייע לרוקן ולנקות את צינורית הערמונית שנסתמה מסיבות שונות, ובכך הוא מסייע לחיסול הכאבים או התסמינים הלא נעימים שאתה חווה.

כיצד מתבצע עיסוי ערמונית רפואי?

עיסוי הערמונית הוא טכניקה המבוצעת מסיבות רפואיות או תרפויטיות, כדי לטפל למשל בהפרעות זקפה, בדלקת ערמונית כרונית או בהפרעות בזרימת השתן.

עיסוי ערמונית רפואי נעשה כאשר המטפל, שידיו מכוסות בכפפות, מחליק אצבע לתוך פי הטבעת שלך, כדי לעסות או ללחוץ על הערמונית מזווית זו. העיסוי עשוי להיות קצת לא נוח, אבל הוא לא נמשך זמן רב.

לקבלת מידע על עיסוי רפואי מתקדם לחצו כאן>>

באילו מצבים יכול העיסוי לעזור לך?

עיסוי ערמונית רפואי עשוי לסייע לניקוי צינור הערמונית ולהקל על מספר תסמינים, כגון:

  • שפיכה כואבת – עיסוי הערמונית עשוי להקל על חסימות נוזלים במערכת הרבייה שלך. חסימות אלה עלולות לגרום לחוויה של אי נוחות או כאב בזמן השפיכה. העיסוי עשוי לחסל מצב זה.
  • תפקוד זקפה לקוי – לפני אפשרויות הטיפול המודרניות המוצעות היום לגברים (כולל תרופות, משאבות ושתלים), נהגו הגברים להשתמש בעיסוי ובגירוי הערמונית כדי לטפל בבעיות הזקפה שלהם.

עוד מצבים

  • זרימת שתן – הערמונית מקיפה את השופכה. לכן, ככול שהדלקת בערמונית מתפתחת והנפיחות גדלה, זה עלול להשפיע גם על הזרימה התקינה של השתן. כאשר עיסוי ערמונית רפואי יכול לעזור להפחית חלק מנפיחות זו, גם זרימת השתן עשויה להשתפר.
  • דלקת הערמונית – בשנים עברו, הטיפול באמצעות עיסוי ערמונית רפואי היה השיטה המקובלת לטיפול בדלקת הערמונית. היום, כשהרופאים מבינים יותר על מגוון ההפרעות המרכיבות את האבחנה שאכן מדובר בדלקת הערמונית, הגישה הטיפולית הפכה לספציפית יותר.

לקבלת מידע על טיפול רפלקסולוגיה לחצו>>

האם יש סיכונים הקשורים לעיסוי הערמונית?

הקהילה הרפואית לא תומכת באופן נרחב בעיסוי הערמונית, עם זאת גברים רבים מצאו הקלה לאחר שהשתמשו באפשרות טיפולית זו.

בעיסוי זה, יש חשיבות רבה למטפל המבצע אותו. מטפלים המבצעים עיסוי ערמונית ללא כל הכשרה פורמלית יכולים לגרום נזק חמור למערכת הרבייה שלך. למעשה, עיסוי ערמונית קשור לשני סיכונים עיקריים:

  • עיסוי ערמונית רפואי נמרץ מדי או בלחץ רב מדי של הערמונית, עלול להגביר את התסמינים שלך ואפילו לגרום לבעיות חדשות.
  • שימוש במכשיר חשמלי לעיסוי הערמונית, ללא הכשרה והדרכה מרופא, עשוי להזיק. יש היום מספר מכשירי עיסוי חשמליים הזמינים לרכישה. רבים מהם משווקים כצעצועי מין מכיוון שגירוי הערמונית יכול לגרום הנאה לגברים מסוימים.

רוצים לקבל מידע מאתי קגן מהמרכז לרפואה משלימה צרו איתי קשר עוד היום 08-8699101 

אהבת? שתף עם חברים

לאבחון ויעוץ ללא עלות עם מומחים דף בית

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.