הגוף הינו מכונה משומנת שפועלת ברציפות לאורך כל שנות חייו של האדם. הגוף עצמו פועל ללא לאות וללא הפסקה ויש צורך לשמור עליו ולתחזקו על בסיס קבוע. מעבר לכך, הגוף חווה לעיתים טראומות שונות שנוצרות עקב מחלות, חבלות, תאונות ועוד.

יש צורך לטפל באזור הפגוע ועושים זאת באמצעים שונים. הרפואה המודרנית מספקת מענה רבגוני שמגיע בצורת תרופות, טיפולים, פרוצדורות כירורגיות ועוד.

אחד מסוגי  הטיפולים השמרניים שאינו נמנה על התערבות פולשנית הינו עיסוי רפואי שנועד למקרים שונים. עיסוי שמתבצע על ידי מומחים לנושא מסייע מאוד לגוף להתמודד, והסיוע הינו במישור הגופני אבל גם הנפשי.

העיסוי הינו אחד משיטות הטיפולים העתיקות ביותר בהיסטוריה ונעשה כבר בתקופת הפרעונים במצרים .

עדויות לכך נמצאו בכתבי חרטומים ובקברים של מנהיגים מצריים עתיקים. בעידן המודרני השתכללו השיטות עד שהפכו לחלק בלתי נפרד מעולם הרפואה הטיפולית. רופא ומטפל שוודי שהיה פעיל במאות השביעית והשמינית בחר 7 סוגי תנועות בסיסיות מתוך כשמונים סוגי עיסוי שהיו קיימים בעולם, וכך הם הפכו לחלק מהנוף הטיפולי המערבי.

העיסוי הרפואי כולל בתוכו שלושה מרכיבים בסיסיים: עיסוי רקמות רך (שוודי. צרפתי ועוד), עיסוי עמוק (עיסוי ברקמות עמוקות, במפרקים, עיסוי אורתופדי ועוד) ועיסוי אנרגטי (הזרמת אנרגיה לגוף – שיאצו, עיסוי תאילנדי, טווינה ועוד). שילוב של כל אלו מהווה את הבסיס לעיסוי הרפואי.

עיסוי רפואי  באשדוד והסביבה – יתרונות

מטופל שמגיע לצורך עיסוי רפואי מוסר למטפל מידע על הבעיה שבגינה הוא הגיע, ומנקודה זאת יכול המטפל לבחור את סוג הטיפול הנדרש או לבחור כמה כאלו.

לאורך ההיסטוריה הרפואית והכללית הוכח כי לעיסוי יש מספר רב של יתרונות. הוא מצליח לגרות נקודות שונות בגוף ומאפשר יצירת תגובת שרשרת שמתחילה בהפרשות חומרים כימיים שתורמים להגברת זרימת הדם לשרירים ולשלד.

מעבר לכך, העיסוי מגביר את החיוניות של האיבר המטופל, מרגיע  ותורם לנפש. בריאות הגוף והנפש קשורים זה בזה ונתרמים אחד מהשני. עיסוי רפואי מטפל בשניהם בו זמנית וזה אחד הדברים החשובים המייחדים אותו.  אין פלא שרופאים רבים ממליצים עליו ככלי עזר טיפולי בשורה של מקרים.

סוגי עיסוי רפואי

 

עיסוי רפואי באשקלון – מתאים לכל אחד

עיסויים תורמים באופן פרטני להגדלת גמישות במפרקים פגועים כולל השבתם לתפקוד, לגירוי מערכות עצבים, להרגעה והרפיה של שרירים , לטיפול בצלקות ועוד. עיסוי רפואי מתאים לכל אדם בכל גיל, החל מתינוקות שזה עתה נולדו וכלה באנשים בגיל הזהב.

כמובן, שיש טיפולים שמתאימים למקרים מיוחדים כמו לספורטאים, לנשים בהריון, לנפגעי טראומות, כולל פגיעות בעצמות בשרירים בגידים ועוד.

מומלץ לבקש ולקבל עיסוי רפואי אצל מומחים לנושא שהינם בעלי ידע וניסיון רב. מטפלים אלו רכשו השכלתם במוסד מוכר והם בעלי ידע רפואי וניסיון שנרכש כבר בעת הלימודים. יתרונות העיסוי הרפואי רבים מאוד מה גם שלא נלווים אליהם תופעות לוואי מסוכנות.

הרפואה הקונבנציונלית מספקת סוגי טיפולי מרפא שונים הניתנים על פי מידת  החומרה של הפגיעה ובהתאם לצורך. הטיפולים הולכים מן הקל לכבד כאשר הקלים ביותר הם טיפולים פארא רפואיים כמו פיזיותרפיה, הכנת מדרסים, עיסויים רפואיים וכדומה.

טיפולים אחרים הם באמצעות תרופות שונות, והמורכבים ביותר הם טיפולים חודרניים לסוגיהם  השונים.

עיסוי רפואי מוגדר, כאמור בסיווג הראשון וזהו אחד מיתרונותיו העיקריים. במצבים שונים אפשר לקבל טיפולים חיצוניים אשר יעילותם טובה מאוד.

הם גורמים לשיפור בזמן קצר ומייתרים את השימוש בפרוצדורת חודרניות מורכבות ומסוכנות. עיסוי רפואי נעשה בכל חלקי הגוף ותורם רבות לריפוי הפיזי, ובמקביל, גם מרגיע את הנפש.

אתי קגן - עיסוי רפואי

טיפול במקרים מגוונים

מקובל לבצע עיסוי רפואי משולב בשורה של מקרים: לאחר ניתוח, על מנת לתת מענה לדלקות או כאבים מתמשכים, לצורך הקלה בתופעות הלוואי בהריון, לחיזוק הגוף ולעוררו לפעילות. הטיפול ניתן במקרים שונים כולל באוכלוסיות מבוגרות שמבלות שעות רבות ללא תנועה.

נדמה כי העיסוי הרפואי הנפוץ ביותר הוא בטיפול בבעיות אורתופדיות ובמסגרת של פיזיותרפיה. כך, לאחר שיקום והחלמה מפציעות, משברים, ממתיחת גידים ושרירים ועוד. במקרים כאלו יש מצבים של הגבלת טווחי תנועה, כאבים עזים שחלקם הופכים לכרוניים.

יש מצבים אחרים בהם נוצר ניוון שלד או שריר וכדומה בהסתיידות רקמות ועצמות ועוד. העיסוי משפר את זרימת הדם, והלימפה, תורם להרגעה כללית ועוד. הטיפול יכול להינתן כטיפול יחידני או כמשלים לטיפולים הקונבנציונאליים.

דלקות, פציעות והיריון

עיסוי כטיפול בדלקת יכול להחליף מתן תרופות או להיעשות בנוסף אליהן.

דלקת היא, למעשה, תופעה בה מערכת החיסון  של הגוף מתריעה על זיהום, פציעה או גירוי פנימי וחיצוני. העיסוי גורם להזרמת דם לאזור הפגיעה. בדם יש חמצן עשיר אשר תורם לריפוי הרקמות הפגועות. טיפול דרך עיסוי רפואי בפציעות חדשות מקובל מאוד אבל ניתן לטפל גם  בישנות יותר, ובלבד, שהן נעשות בצורה מקצועית.

נשים בהריון עוברות תקופה לא קלה עקב שינויים הורמונאליים בגוף ועקב המשקל  הרב שהן נושאות בתקופות ההיריון המתקדמות. המעמס על השלד והשרירים רב. ניתן להקל על נשים אלו דרך עיסוי רפואי, במיוחד, כאשר הנשים ממשיכות עדיין לעסוק במטלות השונות המאפיינות את אורח חייהן.

עיסוי רפואי באשקלון לאחר ניתוחים

הגוף עובר טראומה לאחר ניתוח, שברים ופגיעות אחרות. איחוי העצמות והרקמות המרכיבות את השרירים והגידים חייב להיעשות בזהירות ולאורך זמן. טיפולים משלימים באמצעות פיזיותרפיה ועיסויים רפואיים משולבים תורמים לחידוש האלסטיות של הרקמות, להגדלת טווח  התנועה, להקלה בכאבים ועוד.

מידע מלפני מספר שנים המתבסס על נתוני קופות החולים המובילות מראה כי בקרב הרפואה המשלימה יש לעיסוי הרפואי נתח של  כ15%, הכמות אינה מבוטלת ומעידה על חיוניותו. מומלץ לבצע עיסוי רפואי אצל מומחים בעלי הכשרה לנושא.

הם יודעים לגשת לכל טיפול בצורה הנכונה. עיסוי שנעשה על ידי חסרי ידע וניסיון עלול לגרום לנזק, שלעיתים, הינו בלתי הפיך.

המרפאה יושבת בגדרה ומספקת מענה לתושבי אשדוד, אשקלון, רחובות והסביבה. במרכז תוכלו למצוא מומחים מהשורה הראשונה בארץ לעיסויים רפואיים.

אהבת? שתף עם חברים

לאבחון ויעוץ ללא עלות עם מומחים דף בית

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.